فراخوانِ جشنواره موندا image بشار اوندر (Başar Ünder)

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

محمدرضا گواهی

محمدرضا گواهی

محمدرضا گواهی (مورگو) آهنگساز، تهیه کننده، تنظیم کننده، طراح صدا و دارنده گواهی تکنولوژی موسیقی از دانشگاه آدلاید استرالیا است.

او فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۸۳ با آهنگسازی موسیقی الکترونیک تجربی آغاز نمود.

در سال ۲۰۰۵ میلادی نخستین پروژه موسیقی خود را در سبک دارک امبینت با نامXerxes The Dark و در سال ۲۰۰۷ اولین پروژه نویز خود را با عنوان Nyctalllz آغاز نمود.

در سال ۲۰۰۹ میلادی پروژه MOREGO را بنیان نهاد که سبک آن در ابتدا نئوکلاسیکال امبینت بود و پس از انتشار یک آلبوم، سبک آن به داون تمپو امبینت تغییر یافت. او در سبک ها و استایل¬ های متفاوتی همچون امبینت، دارک امبینت، دِرُن، امبینت فضایی، نویز،داون تمپو،سای چیل، الکترونیک تجربی، نئوکلاسیکال، سینماتیک امبینت و اینداستریال دارک امبینت آهنگسازی کرده و آلبوم هایی منتشر نموده است.
پروژه ی اصلی مورگو، Xerxes The Dark بوده و سبک آن دارک امبینت می باشد. این پروژه اصولا دانش محور بوده و تمامی آلبوم های منتشر شده مفهومی و ژرف انگارانه بوده اند.

موضوعاتی همچون کیهان شناسی،اختر شناسی، مکانیک کوانتوم، سیاهچاله ها، آغاز و پایان جهان، فضا-زمان و ماوراء، بیگ بنگ، عرفان، متافیزیک، هوش مصنوعی و همچنین فشارهای روحی بشر امروزی و… در این پروژه مورد توجه بوده اند. عنصر اصلی دارک امبینت فضاسازی های مبهم، عجیب و شگرف به همراه طراحی صداها و ایجاد افکتهای مرموز است که شنونده را غرق در افکار کرده و سفری ذهنی را برای وی رغم می زند

. وی در مجموع بیش از ۱۷ آلبوم، ۱۵ تک آهنگ و EP با لیبل¬های اروپایی منتشر نموده و در بیش از ۳۰ آلبوم کامپیلیشن حضور داشته است. او با هنرمندانی از فرانسه، روسیه، امریکا، مالزی، ایتالیا، بلاروس و بلژیک همکاری داشته در حال حاضر با لیبل¬های D.M.T. Records، Cryo Chamber، Black Mara، Unexplained Sounds و Eighth Tower Records فعالیت می¬نماید. وی در اولین فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران و در ششمین سالانه هنرهای دیجیتال تهران اجرای زنده داشته است.

https://www.facebook.com/xerxes.the.dark

https://soundcloud.com/xerxes-the-dark

https://xerxesthedark.bandcamp.com/

نظرات بسته شده اند

خانه دا