با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

نوشته های دسته بندی : جشنواره فجر

جوایز هیأت داوران مسابقه خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف) سی و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

ایده برتر
– با تشکر از نسیم احمدپور برای ایده اجرای «هجوم به تفسیر»، هیئت داوران؛ دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال را تقدیم می‌کند به آقای سعید بهنام برای اجرای «طلوع آفتاب ساعت ۱۴/۷ دقیقه»

 

بازیگر/اجراگر

– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال به طور مشترک تقدیم می شود به آوا درویشی و پرستو قربانی برای بازی در اجرای «نرگس»

 

اجرای برگزیده بخش بین الملل خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف)
– با تشکر از حضور ارزشمند گروه ریمینی پروتکل در تهران با اجرای ریموت –تهران، هیئت داوران دیپلم افتخار، تندیس جشنواره را به نمایش برگزیده بین المللی بخش خارج از صحنه تقدیم می‌کند به دیریس ورهوفن برای اجرای «مناظر مجرم»

 

اجرای برگزیده بخش ایرانی خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
– با تشکر از پویان باقرزاده برای اجرای «بعد از اتفاق»، هیئت داوران؛ دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر در سال آینده را به نمایش برگزیده ایرانی بخش خارج از صحنه تقدیم می‌کند به حسین توازنی‌زاده برای اجرای «نرگس»

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر خیابانی سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

بهترین بازیگری
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم می شود به گروه بازیگران نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بهترین ایده و کارگردانی
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می شود به آقای پژمان شاه‌وردی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بهترین فضاسازی
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می‌شود به آقای رضا ثلاثی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

جایزه ویژه خلاقیت
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می شود به آقایان آرام ساعد پناه و آزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش «آینه زندگی »

 

بهترین اجرا
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر در سال آینده تقدیم می شود به آقای پژمان شاه‌وردی سرپرست گروه نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

هیأت داوران
فاتح بادپروا – محمد زوار بی ریا- ابوذر چهل امیرانی- مهدی حبیبی- فاطمه رادمنش- حامد زارعان- امیرحسین شفیعی- پیام عزیزی- محمد هادی عطایی- کاوه مهدوی

آراء هیأت داوران مسابقه بین الملل سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

بهترین موسیقی/طراحی صدا
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان والنتاین دایننس و جرون ویتس برای طراحی صدا نمایش دهن گنده از بلژیک تعلق می‌گیرد.

 

بهترین طراحی لباس
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم ندا نصر برای طراحی لباس نمایش فهرست مردگان از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین طراحی صحنه
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای اشکان خیل‌نژاد برای طراحی صحنه نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین بازیگر زن
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم کاتیا بورکله برای بازی در نمایش هملت از آلمان تعلق می‌گیرد.

 

بهترین بازیگر مرد
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مرتضی اسماعیل کاشی برای بازی در نمایش مفیستو از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین نمایشنامه
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مهدی ضیاءچمنی برای نگارش نمایشنامه حذفیات از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین کارگردانی
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای اشکان خیل‌نژاد برای کارگردنی نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین نمایش‌ها (بدون اولویت)
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان بهترین نمایش بخش مسابقه بین‌الملل به گروه نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان بهترین نمایش بخش مسابقه بین‌الملل به گروه نمایش ملانکولی (مالیخولیای اژدهایان) از فرانسه تعلق می‌گیرد.

 

تقدیر ویژه
– هیئت داوران به خاظر دراماتورژی نمایش «مفیستو»تقدیر ویژه خود به همراه جایزه نقدی به آقای مسعود دلخواه از ایران اهدا می کند.

 

هیأت داوران:
بهزاد قادری سُهی – فاطمه معتمد آریا- لمان ایلماز- نیکلاس هلبلینگ- لوسیا ون هترن

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر ایران (ب) سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

الف) موسیقی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به میلاد قنبری برای موسیقی نمایش «پیانیستولوژی»

 

ب) گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

ج) طراحی صحنه
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به آقای شهاب افتخاری برای طراحی صحنه نمایش «پیانیستولوژی»

 

د) طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

هـ) بازیگری مرد
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به هریک از بازیگران زیر تقدیم میشود:
– هوتن شکیبا برای بازی در نمایش «صد در صد»
– سعید بادینی برای بازی در نمایش «آیفون»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به هریک از آقایان مهران امام بخش برای بازی در نمایش «ماراساد» و علی ملاحی محمد برای بازی در نمایش «اعداد در بیابان»

 

و) بازیگری زن
تقدیر:
– هیأت داوران در این بخش از گروه بازیگران نمایش «شلتر»تقدیر ویژه به عمل میآورد.
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به خانم مهسا غفوریان برای بازی در نمایش «پیانیستولوژی»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به خانم ستاره پسیانی برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

ز) نمایشنامه نویسی
تقدیر:
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به کیوان سررشته و لیلا حکمت نیا برای نگارش نمایشنامه «مانوس»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به ساناز بیان برای نگارش نمایشنامه «شلتر»

 

ح) کارگردانی
تقدیر:
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «پیانیستولوژی»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به امین میری برای کارگردانی نمایش «شلتر»

 

ط) جایزه ویژه:
۱- هیأت داوران جایزه این بخش را شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به گروه نمایش «شلتر» به کارگردانی امین میری از تهران تقدیم مینماید.
۲- هیأت داوران جایزه این بخش را شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به گروه نمایش «پیانیستولوژی» به کارگردانی محمد نیازی از مشهد تقدیم مینماید.

هیأت داوران:
حسین مسافر آستانه – منصور براهیمی – شیوا مسعودی

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر ایران (الف) سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

الف) موسیقی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به آنکیدو دارش و باران احصایی برای موسیقی نمایش «آکواریوم»

 

ب) گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

ج) طراحی صحنه
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به سعید حسنلو برای طراحی صحنه نمایش «و چند داستان دیگر»

 

د) طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

هـ) بازیگری مرد:
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به بهنام شرفی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»

 

و) بازیگری زن:
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به معصومه کریمی برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»

 

ز) نمایشنامه نویسی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به علیرضا نادری برای نگارش نمایشنامه «کوکوی کبوتران حرم»

 

ح) کارگردانی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به پیام لاریان برای کارگردانی نمایش «و چند داستان دیگر»

 

ط) جایزه ویژه:
۱- هیأت داوران به منظور ارج نهادن به امر پرداختن به یکی از مضامین مغفول مانده اجتماعی و تحقیق و پژوهش دقیق در آن راستا از نمایش «آبی مایل به صورتی» با اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر به عمل میآورد.
۲- هیأت داوران به خاطر تلاش صادقانه گروهی در راستای به کارگیری ظرفیتهای بالقوه صحنه نمایش به دور از آرایههای غیرضروری با اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی از گروه نمایش «و چند داستان دیگر» تقدیر مینماید.

 

پیشنهاد هیأت داوران:
هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به هریک از کارگردانان زیر از ایشان تقدیر میکند:
۱- آرش عباسی برای کارگردانی نمایش «آناکارنینا»
۲- سیامک احصایی برای کارگردانی نمایش «آکواریوم»
هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از هریک از بازیگران زیر تقدیر مینماید:
۱- معصومه رحمانی برای بازی در نمایش «آناکارنینا»
۲- فرزین محدث برای بازی در نمایش «شب دشنههای بلند»
۳- حسین محب اهری برای بازی در نمایش «خسیس»

 

هیأت داوران:
قربان صابر – نادر برهانی مرند – محسن علیخانی

معرفی کاندیداهای بخش‌های مسابقه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

کاندیداهای بخش‌های مختلف مسابقه در سی‌وششمین جشواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی جشنواره این کاندیداها در چهار بخش مسابقه بین‌الملل، مسابقه ایران الف، مسابقه ایران ب و مسابقه خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی و مسابقه اجرا در مکان‌های نامتعارف) با هم به رقابت خواهند پرداخت.

▫️برندگان بخش‌های مختلف مسابقه امروز در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی خواهند شد. این مراسم ساعت ۳۰/۱۸ دقیقه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

 

مسابقه بین‌الملل

نمایشنامه‌نویسی
۱. وحید محمدی و سینا شفیعی برای نمایشنامه «دریازدگی» از ایران-کرج
۲. مهدی ضیاء چمنی برای نمایشنامه «حذفیات» از ایران-مشهد

 

کارگردانی
۱. کریستوفر روپینگ برای نمایش «هملت» از آلمان
۲. اشکان خیل‌نژاد برای نمایش «پسران تاریخ» از ایران- تهران
۳. رضا ثروتی برای نمایش «فهرست مردگان» از ایران- تهران

 

بازیگری مرد
۱. والنتاین دایننس برای نمایش «دهن گنده» از بلژیک
۲. مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران
۳. هوتن شکیبا برای نمایش «اولیور توئیست» از ایران-تهران

 

بازیگری زن
۱. کاتیا بورکله، برای نمایش «هملت» از آلمان
۲. الهام کردا برای نمایش «اگه بمیری» از ایران- تهران
۳. مهسا غفوریان برای نمایش «حذفیات« از ایران- مشهد
۴. مهناز میرزایی برای نمایش «دریازدگی» از ایران-کرج

 

طراحی صحنه
۱. اشکان خیل‌نژاد برای نمایش «پسران تاریخ» از ایران- تهران
۲. آرش دادگر و رضا کرمی‌زاده برای نمایش «اسب» از ایران- تهران
۳. آتیلا پسیانی و امیر حسن دوانی برای نمایش «صد سال تنهایی» از ایران- تهران

 

طراحی لباس
۱. الهام شعبانی و آرش دادگر برای نمایش «اسب» از ایران- تهران
۲. ندا نصر برای نمایش «فهرست مردگان» از ایران- تهران
۳. استودیو زیرزمین برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران

 

موسیقی/طراحی صدا
۱. والنتاین دایننس و جرون ویتس برای نمایش «دهن گنده» از بلژیک
۲. آرمان پارسیان و محمد اسلامی برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران
۳. نوید گوهری برای نمایش «و/یا/پرو/مته» از ایران-تهران

 

 

 

مسابقه تئاتر ایران (الف)

موسیقی
۱- آنکیدو دارش و باران احصایی برای موسیقی نمایش «آکواریوم»
۲- علیسینا رضانیا برای موسیقی نمایش «هفت روز از تیر شصت»

 

گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

طراحی صحنه
۱- سعید حسنلو برای طراحی صحنه نمایش «و چند داستان دیگر»
۲- رضا صابری برای طراحی صحنه نمایش «شنا در آتش»

 

طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

بازیگری مرد
۱- بهنام شرفی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»
۲- حسین محب اهری برای بازی در نمایش «خسیس»
۳- فرزین محدث برای بازی در نمایش «شب دشنههای بلند»
۴- عامر مسافر آستانه برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»
۵- وحید شیرزاد برای بازی در نمایش «پاشا»

بازیگری زن
۵. معصومه رحمانی برای بازی در نمایش «آنا کارنینا»
۶. معصومه کریمی برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»
۷. فرزانه سهیلی برای بازی در نمایش «کوکوی کبوتران حرم»
۸. عاطفه رضوی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»

 

کارگردانی
۱- پیام لاریان برای کارگردانی نمایش «و چند داستان دیگر»
۲- آرش عباسی برای کارگردانی نمایش «آنا کارنینا»
۳- سیامک احصایی برای کارگردانی نمایش «آکواریوم»
۴- علی شمس برای کارگردانی نمایش «شب دشنه‌های بلند»

 

نمایشنامه‌نویسی
۱. علیرضا نادری برای نگارش نمایشنامه «کوکوی کبوتران حرم»
۲. آرش عباسی برای نگارش نمایشنامه «آناکارنینا»
۳. پیام لاریان برای نگارش نمایشنامه «و چند داستان دیگر»

 

مسابقه تئاتر ایران (ب)

 

موسیقی
۳- محمدرضا جدیدی برای موسیقی نمایش «نفر دوم»
۴- آرمین خیردان برای موسیقی نمایش «ماراساد»
۵- حسین غلامپور برای موسیقی نمایش «اعداد در بیابان»
۶- بامداد افشار برای موسیقی نمایش «صد در صد»
۷- میلاد قنبری برای موسیقی نمایش «پیانیستولوژی»

 

گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

طراحی صحنه
۳- مهران محمودزاده برای طراحی صحنه نمایش «اعداد در بیابان»
۴- امیربهاور اکبرپور برای طراحی صحنه نمایش «یک به علاوه دو»
۵- حسین خدایی و اکبر صادقی برای طراحی صحنه نمایش «خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد»
۶- مصطفی مرادیان برای طراحی صحنه نمایش «شرقی غمگین»
۷- مرتضی اسماعیل کاشی برای طراحی صحنه نمایش «صد در صد»
۸- شهاب افتخاری برای طراحی صحنه نمایش «پیانیستولوژی»

 

طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

بازیگری مرد
۶- مهران امام بخش و بهنام دارابی برای بازی در نمایش «ماراساد»
۷- احسان کرمی و حمیدرضا محمدی برای بازی در نمایش «مانوس»
۸- میثم مجاوری برای بازی در نمایش «۱۹۸۷»
۹- علی ملاحی محمد برای بازی در نمایش «اعداد در بیابان»

۱۰- سعید بادینی برای بازی در نمایش «آیفون».
۱۱- هوتن شکیبا برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

بازیگری زن
۱- ستاره اسکندری برای بازی در نمایش «نفر دوم»
۲- الهام شعبانی برای بازی در نمایش «قند خون»
۳- پریسا صدایی آذر برای بازی در نمایش «و خداوند در یک مرد دو قلب قرار نداد»
۴- مهسا غفوریان برای بازی در نمایش «پیانیستولوژی»
۵- ستاره پسیانی برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

نمایشنامه نویسی
۱- کیوان سررشته و لیلا حکمت نیا برای نگارش نمایشنامه «مانوس»
۲- محمد شجاعی برای نگارش نمایشنامه «۱۹۸۷»
۳- ساناز بیان برای نگارش نمایشنامه «شلتر»
۴- ابراهیم پشت کوهی برای نگارش نمایشنامه «اعداد در بیابان»

 

کارگردانی
۵- امیربهاور اکبرپور برای کارگردانی نمایش «یک به علاوه دو»
۶- ایمان اسکندری برای کارگردانی نمایش «ماراساد»
۷- مرتضی اسماعیل کاشی برای کارگردانی نمایش «صد در صد»
۸- امین میری برای کارگردانی نمایش «شلتر»
۹- محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «پیانیستولوژی»

 

بخش خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی)

ایده و کارگردانی
۱. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۲. نگار نادری و آرزو علی پور برای نمایش «گیلدخت»
۳. عبید رستمی برای نمایش «داد درد دارد»
۴. مختار محمدی برای نمایش «تندیسی برای شهر»
۵. پژمان شاه‌وردی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بازیگری
۱. پریسا قلی پور برای نمایش «داد درد دارد»
۲. متین زاوشی برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۳. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. گروه بازیگران نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. امیر حامد برای نمایش «تر،خشک، تفکیک»
۶. مصطفی کولیوندی برای نمایش «ویروس»
۷. سعید رحیمی برای نمایش «فرار از زندان»

 

فضاسازی
۱. رضا ثلاثی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۲. امیر امینی و مجتبی خلیلی برای نمایش «گیلدخت»
۳. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. مصطفی داوطلب نظام و محمود فلاحی برای نمایش «بوکس»
۵. بهار لطافتیان برای نمایش «داد درد دارد»

 

خلاقیت
۱. آرام ساعد پناه وآزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش «آینه زندگی»
۲. امیر امینی و مجتبی خلیلی برای طراحی صحنه نمایش «گیلدخت»
۳. کوروش معینی فرد برای طراحی گریم نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۴. میثم کردی و شکوفه شاه‌وردی برای طراحی لباس نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. هیام احمدی برای طراحی بروشور نمایش «صادره از اروند (خین)»

 

اجرای برگزیده
۱. گروه نمایش «ویروس»
۲. گروه نمایش «داد درد دارد»
۳. گروه نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. گروه نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. گروه نمایش «گیلدخت»

 

مسابقه خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف)

ایده
۱. نسیم احمدپور برای اجرای «هجوم به تفسیر»
۲. پویان باقرزاده برای اجرای «بعد از اتفاق»
۳. سعید بهنام برای اجرای «طلوع آفتاب ساعت ۱۴/۷ دقیقه»

 

بازیگر/اجراگر
۱. سعید بهنام برای اجرای «آن ریسمان گسسته»
۲. آوا درویشی برای اجرای «نرگس»
۳. پرستو قربانی برای اجرای «نرگس»
۴. امین اسفندیاری برای اجرای «بعد از اتفاق»

 

اجرای برگزیده بین الملل بخش خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
۱. اجرای «مرگ قطعی است» کاری از آیر کلر از آلمان
۲. اجرای «ریموت تهران» کاری از کمپانی ریمینی پروتکل از آلمان
۳. اجرای «مناظر مجرم» کاری از دیریس ورهوفن از هلند

 

اجرای برگزیده ایرانی بخش خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
۱. اجرای «نرگس» به کارگردانی حسین توازنی‌زاده
۲. اجرای «بعد از اتفاق» به کارگردانی پویان باقرزاده
۳. اجرای «هجوم به تفسیر» به کارگردانی نسیم احمدپور
۴. اجرای «آن ریسمان گسسته» به کارگردانی نسیم ریاضی

مراسم اختتامیه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

حضور وزیر ارشاد در اختتامیه جشنواره تئاتر

▫️مراسم اختتامیه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، دوشنبه ۹ بهمن ساعت ١٨/٣٠ دقیقه با حضور هنرمندان، پیشکسوتان، خبرنگاران و مدیران تئاتر کشور در تالار وحدت برگزار می‌شود.

▫️به گزارش روابط عمومی جشنواره، این مراسم را که سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن حضور خواهد داشت را محمدرضا شهیدی‌فر اجرا خواهد کرد.

▫️مدیریت مراسم اختتامیه به عهده حسین مسافر آستانه است و سیامک احصایی طراحى و کارگردانى مراسم را به عهده دارد.

▫️امسال جوایز نه‌گانه جشنواره در چهار بخش مسابقه تئاتر ایران(الف)، مسابقه تئاتر ایران(ب)، مسابقه تئاتر بین‌الملل و مسابقه تئاتر خارج اهدا می‌شود.

▫️در مراسم امسال آیین بزرگداشت سه پیشکسوت فرهنگ، تئاتر و ادبیات آقایان احمد دامود، هوشنگ آزادی‌ور و جمشید خانیان نیز برگزار خواهد شد.

آخرین روز جشنواره چگونه می‌گذرد؟

امروز یکشنبه هشتم بهمن‌ماه، یازدهمین و آخرین روز اجراهای جشنواره سی‌و‌ششم بین‌المللی تئاتر فجر، است. مراسم اختتامیه این دوره فردا برگزار می‌شود.

▪️نمایش‌های صحنه‌ای
تالار وحدت ساعت ۲۱ میزبان آخرین اجرای «ملانکولی» از فرانسه به کارگردانی فیلیپ کن است.
آرش دادگر نیز با سومین روز اجرای خود در کارگاه دکور تالار وحدت، ساعت ۱۸ و ۲۱ به کار «اسب» در جشنواره پایان می‌دهد.
سالن اصلی تئاترشهر پس از گذراندن یک روز آماده‌سازی دکور نمایش مریم کاظمی امشب ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان اجرای “خسیس” است.
«افسانه ببر» کاری از صدرالدین زاهد به با دو اجرای ساعت ۱۸ و ۲۰:۳۰ در تالار چهارسو اجرا می‌شود. دبیرخانه جشنواره به دلیل استقبال مخاطبان از این نمایش، اجرای ساعت ۱۸ را فرای برنامه اولیه جشنواره، برای افسانه ببر تدارک دید.
«هفت روز از تیر ۶۰» کاری از کامران شهلایی و محمد لارتی ساعت ۱۶ و ۱۸:۳۰ در تالار سایه روی صحنه می‌رود.
«شرقی غمگین» نوشته سجاد افشاریان و به کارگردانی سعید زارعی که در اجرای عمومی با استقبال مخاطبان مواجه شد، به مدت ۷۰ دقیقه در دو سانس ۱۶:۳۰ و ۱۹ در تالار قشقایی اجرا می‌شود.
«دشمن مردم» کاری از سینا راستگو ساعت ۱۶ و ۱۸ در تالار مولوی به صحنه می‌رود.
«۱۰۰%» مرتضی اسماعیل کاشی که پیش از آغاز جشنواره اجرای عمومی‌اش به پایان رسید ساعت ۱۷ و ۲۰ در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.
«شاه اسماعیل» حسین نوشیر نیز در ساعت ۱۸ و ۲۱ در سالن سمندریان میزبان تاشاگران است.
«خط آبی» کاری از یونان به آنتونیس کوتروپیس ساعت ۱۷ و ۲۰ در دومین روز اجرایش در تالار حافظ به صحنه می‌رود.
سالن انتظامی خانه هنرمندان ساعت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰میزبان «تنهایی مفرد من» کاری از پیمان محمدی می‌آبادی از شمیرانات است.
«میر مُهَنا» کاری از سیروس کهوری نژاد نیز در روز پایانی جشنواره، ساعت ۱۷ و ۱۹ در تماشاخانه سرو اجرا می‌شود.

▫️تمرین-اجرا
احسان همت در کاری مشترک با بلژیک به نام «جادویت می‌کنم» آخرین تمرین-اجرای جشنواره سی‌وششم را به صحنه می‌برد. این نمایش ساعت ۱۱ و ۱۵ در تئاتر آفتاب اجرا می‌شود.این اثر جستجویی در خلق کورئوگرافی با ایده محدود کردن حرکت است.

▪️بخش خارج از صحنه
خانه‌به‌دوشان فرانسوی اجرای «منزل به منزل» پس از ۱۰ روز اجرای مداوم بالاخره در روز یازدهم به سرمنزل رسیدند و امروز ساعت ۱۰، در باغ کتاب تهران نمایش «منزل خودتونه» را اجرا می‌کنند. این نمایش طی ورکشاپی که با حضور دانشجویان رشته های هنری مختلف در این چندروز برگزار شد، تولید شده است.
«ریموت تهران» نیز که قرار بود امروز به اجرای خود پایان دهد، به دلیل استقبال بالای مخاطبان، فردا برای دو سانس ۱۰ و ۱۴ تمدید شد .
نمایش «اِن اِی» تنها اثر حوزه کاربردی بخش خارج از صحنه است که در روز آخر جشنواره اجرا می‌شود. این نمایش به کارگردانی میثم کرمی ساعت ۱۶ در محوطه خانه هنرمندان و ۱۸:۳۰ در محوطه تئاترشهر میزبان مخاطبان است.
«گردهمایی والدین» نیز امشب ساعت ۲۰:۳۰ در عمارت روبرو به اجرای شش ‌شب خود پایان می‌دهد.
نمایش «نرگس» کاری از حسین توازنی‌زاده هم امروز ساعت ۱۴ و ۱۶، پس از یک هفته اجرا، در خانه‌ای قدیمی به آدرس خیابان انقلاب، بین تقاطع حافظ و میدان فردوسی، روبه‌روی دانشگاه جامع علمی کاربردی، پلاک ۸۷۲ به اتمام می‌رسد.
محوطه تئاترشهر از ساعت ۱۶:۳۰ میزبان نمایش‌های “چهارراه” گلرخ نفیسی، “موسیای آسیایی” کاری از حامد مهریزی‌زاده از یزد و “کتو” کاری از آندریا نوشاد است. “چای تلخ‌پهلو” کاری از حامد مهریزی زاده و ستار وزیری یزدی از یزد، ساعت ۱۱ در باغ کتاب اجرا می‌شود. عمارت روبرو نیز ساعت ۱۶ با نمایش “نادیدنی یا هرطور شما دوست دارید” میزبان مخاطبان است.
اختتامیه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، به دبیری فرهاد مهندس‌پور فردا نهم بهمن‌ماه، ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

فجر 96
گزارش تصویری از خانه نمایش دا در سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

 

« ۲ از ۲ »

عکاس: نادیا عشق آبادی

 

 

نمایش های خانه نمایش دا در جشنواره فجر

اجرای "ریموت تهران"
تمدید اجرای “ریموت تهران”

▪️به دلیل استقبال بالای مخاطبان ایرانی از اجرای محیطی-گردشی “ریموت تهران” این نمایش تنها برای روز دوشنبه، نهم بهمن‌ماه تمدید شد.
▫️به گزارش روابط عمومی سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مخاطبان بسیاری برای حضور در اجرای متفاوت کمپانی ریمینی پروتکل با دبیرخانه جشنواره تماس گرفته و درخواست تمدید این اجرا را داشتند. به همین خاطر، ٱین اجرا تنها در دو سانس ۱۰ و ۱۴ روز دوشنبه تمدید شد. ظرفیت تعداد تماشاگران “ریموت تهران” محدود است و طبیعتا کسانی که زودتر اقدام به تهیه بلیت اجراهای تمدید شده کنند، می‌توانند با این نمایش در سطح شهر همراه شوند.
▪️نمایش «ریموت تهران» یکی از سری اجراهای پروژه ریموت X ، تولید کمپانی «ریمینی پروتکل» با همکاری HAU برلین است که تا کنون در بسیاری از شهرهای جهان از جمله میلان، مسکو، لندن،‌ پاریس، برلین و شهرهای دیگر آلمان اجرا داشته و در تمام آنها با استقبال خوبی مواجه شده است. نمایشنامه و کارگردانی اولیه اثر را اشتفان کائگی به عهده داشته و تحقیق،‌نگارش و کارگردانی ریموت تهران را یورگ کارنبوئر انجام داده است. این اثر در جشنواره‌های متعددی چون تئاترفرمن هانوفر،‌ تئاتر اسپکتال زوریخ و آوینیون فرانسه حضور داشته و توانسته است فاند فرهنگی را از برلین دریافت کند. در پروژه ریموت X گروهی محدود (متشکل از تماشاگران) با هدفون‌هایی در گوششان مسیری طولانی در شهر را، که در آن چیدمان‌هایی انجام شده است، طی می‌کنند. از هدفون‌ها دستورالعمل‌های مبنی بر هماهنگی افراد پخش می¬شود. رویارویی با این هوش مصنوعی گروه را به اجرایی برای کسب تجربه‌ای از «خودشان» هدایت میکند؛ این که تصمیمات جمعی چگونه اتخاذ می‌شوند. این که وقتی توسط الگوریتم‌ها هدایت می‌شویم، از چه کسی پیروی میکنیم؟ مردم که یکدیگر را نگاه می‌کنند، دارند تصمیمات فردی میگیرند و با این وجود کماکان عضو گروه هستند. این سفر در شهر ادامه پیدا میکند، تا جایی که شبیه به یک فیلم جمعی میشود. پروژه ریموت موضوعاتی چون هوش مصنوعی، دادههای کلان و پیشبینی پذیر بودن رفتار ما را به چالش می‌کشد.

▫️”ریموت تهران” که در حدفاصل پارک شفق و چهارراه ولیعصر باهمراهی شرکت دانش بنیان گاتا (تولیدکننده نرم افزار صفحه‌خوان سهره ویژه نابینایان) تولید شده، از دومین روز جشنواره، هر روز در دو سانس میزبان مخاطبان و علاقه‌مندان بوده است.

نقشه
خانه دا
  • میدان فاطمی ابتدای خیابان شهید گمنام خیابان جهانمهر پلاک ۲۶
  • ۰۲۱-۸۸۰۱۶۰۷۴
  • کد پستی: 1431643553
  • info@dahouse.ir
  • t.me/dahouse