با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

نوشته های دسته بندی : جشنواره فجر

برندگان سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر + تصاویر

اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر در ۶ رقابت «مسابقه‌ تئاتر بین‌الملل»، «مسابقه‌ تئاتر ایران یک» ، «مسابقه تئاتر صحنه ای ایران دو»، «تئاتر خیابانی»، «دیگرگونه‌های اجرایی»، «نمایش‌های رادیویی» به شرح زیر است.

برگزیدگان بخش پوستر
تقدیر از: امید افرند برای پوستر مویرگ وسعید رضوانی برای پوستر چشم بر هم زدن
رتبه سوم: محمد افشار برای پوستر ال کلاسیکو
رتبه دوم: مهدی رایگانی برای پوستر طعم سگ
رتبه اول: مرتضی فرحناک برای پوستر گامی در بهشت گامی در دوزخ


برگزیدگان بخش عکس
سید امیر ریاضی برای عکاسی تبار و فرهاد جاویدی برای شوایک
رتبه سوم: شیوا خدابخش برای نمایش ماراساد
رنبه دوم: کیارش نصیبی برای عکاسی نمایش تئاتر
رتبه اول: لیلی صدیق برای مالی سویینی

برگزیدگان مسابقه نمایشنامه نویسی
رتبه سوم: سارا الهیان برای نگارش پریزاد و زهره شفیعی برای میرزیاس
رتبه دوم: مسعود محمدی قنبرلو برای نگارش چند روایت از چند زندگی مرتبط
رتبه اول: لیلی عاج برای نگارش سالی که دو بار پاییز شد

برگزیدگان بخش « بعلاوه فجر»

«خانه نمایش دا»

«مکتب تهران»

«عمارت نوفل لوشاتو»

جوایز بخش دفاع مقدس
لوح تقدیر و ۵۰ میلیون ریال به سه نمایش «خنکای ختم خاطره» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ، «عند از مطالبه» به کارگردانی سامان خلیلیان و «دایک» به کارگردانی حامد عالمی تعلق گرفت.

همچنین شرکت مترو نیز که از حامیان جشنواره بوده، جایزه‌ای را در بخش آموزش‌های شهروندی به دو نمایش «خنکای ختم خاطره» و «از خط زرد فاصله بگیرید» به کارگردانی رضا رشادت اهدا کرد.

رویا تیموریان، هوشنگ توکلی، رضا بابک و محمدیاراحمدی از هنرمندان پیشکوت تئاتر بودند که در مراسم پایانی جشنواره‌ تئاتر فجر از آنها تقدیر شد .

برگزیدگان آرایه‌های صوتی

بخش دیگر گونه‌ها: مرتضی زارعی برای نمایش اپرای شماره #۱
ایران یک: حسین اکبرپور برای ما داریم از این خونه می‌ریم
ایران دو: حسام‌الدین انوشیروانی برای دریاچه قو
بین‌الملل: تقدیر از علی‌سینا رضانیا برای بازگشت
تندیس به فرشاد فزونی برای نمایش دستورالعمل‌های پرواز برای…

برگزیدگان طراحی نور
رتبه برتر: علیرضا میرانجم برای لانچر ۵
برگزیده: علی کوزه گر فیل در تاریکی
تئاتر ایران دو: محمود کریمی برای دریاچه قو
تندیس: رضا خضرایی برای شفیره
بخش بین الملل: ازگیل گارسیا زومئو برای یک تیاتر کوچک از انتهای دنیا

برگزیدگان طراحی حرکت
ایران یک: برگزیده نداشت
ایران دو:
رتبه برتر: مهدی شاه پیری برای شفیره
برگزیده: تینا لطفی برای دریاچه قو

بین الملل:برگزیده: احسان همت برای نمایش جادویت می‌کنم از بلژیک

برگزیدگان طراحی لباس
ایران یک:
رتبه برتر: زینب عبدی برای عروسی خون
برگزیده: بیتا نصر برای نمایش هار
ایران دو:
رتبه برتر: سارا حسین پور برای تاکسیدرمی
برگزیده: مهرنوش بلمه برای شفیره
بین الملل: برگزیده: آن موسیتسه برای نمایش زندگی احمقانه از گرجستان


دیگر گونه‌ها

برگزیدگان طراحی صحنه

نمایش خیابانی: مهدی حبیبی برای «کالبدشکافی یک اتفاق» و روح الله سنایی برای نمایش «نامیرا»
ایران یک:
رتبه برتر: مسعود صفری «رومئو و ژولیت»
برگزیده: سجاد امیرمجاهد برای نمایش «قضیه»
ایران دو:
رتبه برتر: رهام امامی برای نمایش «بازگشت»
برگزیده: سعید حسنلو برای پروانه الجزایری
بین الملل:
برگزیده: فرهاد فزونی برای دستور العمل‌های پرواز برای…

برگزیدگان طراحی چهره پردازی

ایران یک:
برتر: حمید مرادی برای قضیه
برگزیده: ندارد
ایران دو:
رتبه برتر: رویا حشمتی بردی دریاچه قو
برگزیده: ندارد
بین الملل: لعیا خرامان برای ابلوموف

برگزیدگان بخش موسیقی
خیابانی
برگزیده: گروه موسیقی نمایش تئاترول و سوده خدری بردی لازمان، لامکان
مسابقه ایران یک:
رتبه برتر: میثم عبدی برای عروسی خون
برگزیده: عرفان مقدم برای رومئو و ژولیت که در سالن آقامحمدخان گفته شد
ایران دو:
رتبه برتر: بابک نصیرخواه برای شفیره
برگزیده: میلاد قنبری برای دریاچه قو
بین‌الملل: نوید گوهری برای پرومته طاعون

برگزیدگان نمایشنامه نویسی
دیگر گونه‌ها:
برگزیده: حسین توازنی زاده برای نمایشنامه ارس
خیابانی:
رتبه برتر: پژمان شاهوردی برای نمایش این کجا و آن کجا
برگزیده: رضا بهرامی برای نمایش لازمان لامکان
نمایش‌های رادیویی:
رتبه برتر: سلماز ملکی برای نمایش گونش
برگزیده: ندارد
ایران یک:
رتبه برتر: مونا احمدی برای سرزمین‌های شمالی
برگزیده: علی کرسی زر و امیر ابراهیم‌زاده برای فرایند
ایران دو:
رتبه برتر: مرتضی شاه کرم برای عند از مطالبه
برگزیده: پیام لاریان برای پروانه الجزایری
بین الملل: علی شمس برای وقتی خروس غلط می‌خواند


برگزیدگان بازیگری مرد

بازیگری مرد: خیابانی:
رتبه برتر: مصطفی کولیوندی برای کالبدشکافی یک اتفاق
کولیوندی در این بخش بدون اینکه جایزه‌اش را بگیرد از بی عدالتی انتقاد کرد و گفت: من از دهلرانی می‌آیم که پول نفتش در جای دیگر خرج می‌شود اما خود ما یک سالن نداریم و من چون تئاتر خیابانی ملکوت توسط هیات داوران دیده نشد، این جایزه را نمی‌گیرم.
برگزیده: ابراهیم حاج حیدری برای خرس‌های پاندا….
رادیویی:
رتبه برتر: حسن جویره برای نمایش شبانه
برگزیده: میرطاهری مظلومی برای باد که می‌نویسد
ایران یک:
رتبه برتر: امیر نوروزی برای لانچر ۵
برگزیده: ابراهیم عزیزی برای فیل در تاریکی
ایران دو:
رتبه برتر: علی عابدی برای بازگشت
برگزیده: هومن حاج عبداللهی برای تناسخ سه تا ۳۵ تومان
بین الملل:
برگزیده: اصغر پیران برای نامبرده

برگزیدگان بازیگری زن

بخش دیگر گونه‌ها:
برگزیده: سما موسوی برای آدم‌هایی که نمی‌بینیم
خیابانی:
رتبه برتر: نازیلا امینی برای تیک تاک
برگزیده: دلارام ترکی برای نمایش اهم
رتبه برتر: آزاده حیدرزاده برای مزار
برگزیده: ندارد
ایران یک:
رتبه برتر: مونا بارانی برای رومئو و ژولیت
برگزیده: آرزو عبداللهی برای آن شرلی یا موهای خیلی بلند
ایران دو:
رتبه برتر: ستایش رجایی نیا برای دریاچه قو
برگزیده: عاطفه پوربهرام برای دریاچه قو
بین الملل:
برگزیده: فاطمه معتمد آریا برای خنکای ختم خاطره
 

برگزیدگان کارگردانی
دیگر گونه‌ها: احسان شایانفر برای نمایش گرم کردن
خیابانی:
رتبه برتر: امیر حسین شفیعی برای نامیرا
برگزیده: پژمان شاهوردی برای این کجا و آن کجا
رادیویی: پیمان غریب پناه برای ساحت گل
ایران یک:
رتبه برتر: سعدی محمدی برای نمایش مقدس
برگزیده: مهرداد مصطفوی برای فیل در تاریکی
ایران دو:
رتبه برتر: محمدرضا درند و سعید زندی برای پروانه الجزایری
برگزیده: رضا صابری برای دریاچه قو
بین‌الملل: علی اصغر دشتی برای نامبرده

برگزیدگان تهیه‌کنندگی
رادیویی: فرشاد اذرنیا برای نمایش باد که می‌نویسد

بهترین‌ نمایش های سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

ایران یک: مهرداد مصطفوی برای فیل در تاریکی علی کرسی زر برای فرایند

بین الملل: جایزه ویژه داوران با ۱۰۰۰ دلار: نرگس هاشم پور برای نمایش بچه گرگ هاجایزه بزرگ بخش بین الملل با دو هزار دلار: علی اصغر دشتی برای نمایش نامبرده

انتخاب «خانه نمایش دا» به عنوان تماشاخانه برتر در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فجر
انتخاب «خانه نمایش دا» به عنوان تماشاخانه برتر در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فجر


“تقدیر ویژه از خانه نمایش دا در جشنواره فجر”
.
.
.

آئین اختتامیه سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شامگاه شنبه،۴ بهمن‌ ماه ۱۳۹۷ به عنوان بزرگترین رویداد تئاتری کشور به کارگردانی #کیومرث_مرادی در تالار وحدت برگزار شد.
برای اولین بار در تاریخ جشنواره بین المللی تئاتر فجر، بخش پلاس فجر (بعلاوه ی فجر) بصورت مسابقه ای برگزار گردید و پس از تقدیر از مشارکت فعال ده تماشاخانه ی غیر دولتی، سه تماشاخانه ی برتر انتخاب و مورد تقدیر ویژه قرار گردید.
در این مراسم “خانه نمایش دا” بعنوان تماشاخانه خصوصی برگزیده بدلیل تمرکز هدفمند در حوزه ی هنرهای اجرایی با رعایت مولفه های پژوهشی بر بدن و حرکت از سوی هیئت داوران مورد تقدیر ویژه قرار گرفت و برنده ی جایزه نقدی شد.
گفتنی است امسال خانه نمایش دا با حمایت از پنج گروه و تولید سه اثر در مقام تهیه کننده حضور مورد توجهی داشته و تمامی آثار با رویکرد پژوهشی به اجرا رسیده است.
در تمامی مراحل با مشارکت دلسوزانه ی خانم #ندانوتاش، آقای #محمدرضا_غریب_زاده و آقای #ایلیا_عابدینی خانه نمایش دا به این مهم دست یافت و نیز همراهی آقای #عبدالرضا_شیبانی، آقای #امید_پناهی_آذر ،#محمد_دارایی، #حمید_ترکمن ، خانم #الناز_معرفت_خواه و آقای #شهریار_صید مورد امتنان و تقدیر می باشد.

یادآور می‌شود، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی «تئاتر فجر» از ۲۲ بهمن تا ۴ اسفند به دبیری #نادر_برهانی_‌مرند برگزار شد.

#جشنواره_تئاتر_فجر
#خانه_نمایش_دا
#جشنواره_دایره
#پژوهشکده_دا
#تماشاخانه_دا ‏
#رقص_معاصر
#دا_انستیتو
#دایی_ها
#خانه_دا

‏#fadjrfestivalawards
#contemporarydance
‏#dainstitute
‏#contemporary
‏#performance
‏#dayerehfestival#
#‏fadjrfestivalprize
‏#dahousetheatre
‏#dahouse
‏#awards
#dance

پژوهشکده دا برگزار میکند

“جلسه #۱؛دیدار با احسان همت” (اجراگر، مدرس و طراح بین المللی رقص معاصر)

شنبه چهارم اسفند ماه

ساعت ۱۶ تا ۱۶:۴۵
کنفرانس همراه با نمایش فیلم: موضوع:بررسی اجرای “I put a spell on you” به عنوان اولین تجربه در کسوت سازنده/کوریوگراف

ساعت ۱۶:۴۵ الی ۱۷
سخنرانی با موضوع : چگونگی همکاری های بین المللی و بررسی سلایق جهانی در حوزه بدن و حرکت

ساعت ۱۷ الی ۱۷:۳۰
پرسش و پاسخ آزاد در حوزه بدن و حرکت
.
حضور برای عموم رایگان و آزاد است.

______________________________

#احسان_همت متولد ۱۳۵۹ شیراز ایران دانش اموخته کاردانی مکانیک خودرو از هنرستان طالقانی شیراز. .
اجراگر و طراح رقص نمایش “رقص روی لیوانها / #امیررضا_کوهستانی”
اجراگر نمایش “روز تولدت را به یادآر / #محمد_عباسی
اجراگر “انسان مینویسد / #ویلیام_فورسایت”
اجراگر نمایش “انقلاب بدن / مخلد راسم”
طراح حرکت اپرای “اورفه و مجنون /
La Monnai -De Munt “
استاد میهمان آکادمی رقص “فونتیس” در شهر تیلبورگ-هلند
و سابقه ی همکاری با: داوید زامبرانو ، اریک کایل، و فلیکس ون گرونینگن را در کارنامه ی خود دارد

او با نمایش «I PUT A SPELL ON YOU» و از کشور بلژیک درجشنواره فجر امسال شرکت کرده است.
#مصطفی_شبخوان، اجراگر ایرانی در این اجرا او را همراهی کرده است.
.

.

.

‌⭕Da Institute
Research meeting
:
#session1 ; Meet Ehsan Hemmat (Performer,Dance trainer and Contemporary Dance Choreography )
.
On Saturday, February 23, 2019
.
Time: 16:00 up to 16:45
Conference with Movie Show:
Subject: revising the performance “I put a spell on you”?
As the first experience in Creator / Cryographer
.

“پژوهشکده دا توسط دکتر سعید اسدی و همزمان با جشنواره تئاتر فجر افتتاح گردید”

نخستین کنفرانس پژوهشی حرکت وبدن، هم زمان با جشنواره بین المللی تئاتر فجر و با تاسیس پژوهشکده تخصصی دا روز سه شنبه ۲۳ بهمن ساعت ۱۴:۳۰ در خانه نمایش دا برگزار گردید. این رویداد ویژه با سخنان پژوهشگر و استاد دانشگاه دکتر سعید اسدی درباره ضرورت پژوهش و لزوم بررسی و تحقیق موضوع انتخابی، آغاز و پس از آن آیین گشایش و رونمایی لوگوی پژوهشکده دا با امضای دکتر سعید اسدی ، سرکار خانم ندا هنگامی ، استاد حامد نصرآبادیان و ….. انجام گردید. طراحی این لوگو به دستان محمد دارایی انجام شده است.
در بخش بعدی کنفرانس پژوهشی جناب آقای حامد نصرآبادیان از پژوهشگران، طراحان و مدرسان حرکت سخنرانی ویژه و بسیار تخصصی درباره رفتار شناختی حرکت و بدن بازیگر روی صحنه مطرح کردند. پس از آن سخنرانی جناب آقای علی خوش گفتار درباره تأثیر تئاترفیزیکال بر برونی سازی کودکان ابتدایی طلاق مطرح گردید و در انتها هَلْپرکِ از منظر پژوهش و بخش اجرایی توسط آقای هرش آرمند ارائه گردید.دراین نشست تخصصی مهمانان ویژه ای همچون سرکار خانم استاد مقدم، استاد فریبرز رستمی و … حضور داشتند.
این نشست های تخصصی به منظور بسترسازی فرهنگی وآموزشی و ارائه مقالات و پژوهش های ناب به صورت فصلی برگزار می گردد.

جوایز هیأت داوران مسابقه خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف) سی و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

ایده برتر
– با تشکر از نسیم احمدپور برای ایده اجرای «هجوم به تفسیر»، هیئت داوران؛ دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال را تقدیم می‌کند به آقای سعید بهنام برای اجرای «طلوع آفتاب ساعت ۱۴/۷ دقیقه»

 

بازیگر/اجراگر

– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال به طور مشترک تقدیم می شود به آوا درویشی و پرستو قربانی برای بازی در اجرای «نرگس»

 

اجرای برگزیده بخش بین الملل خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف)
– با تشکر از حضور ارزشمند گروه ریمینی پروتکل در تهران با اجرای ریموت –تهران، هیئت داوران دیپلم افتخار، تندیس جشنواره را به نمایش برگزیده بین المللی بخش خارج از صحنه تقدیم می‌کند به دیریس ورهوفن برای اجرای «مناظر مجرم»

 

اجرای برگزیده بخش ایرانی خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
– با تشکر از پویان باقرزاده برای اجرای «بعد از اتفاق»، هیئت داوران؛ دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر در سال آینده را به نمایش برگزیده ایرانی بخش خارج از صحنه تقدیم می‌کند به حسین توازنی‌زاده برای اجرای «نرگس»

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر خیابانی سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

بهترین بازیگری
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم می شود به گروه بازیگران نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بهترین ایده و کارگردانی
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می شود به آقای پژمان شاه‌وردی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بهترین فضاسازی
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می‌شود به آقای رضا ثلاثی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

جایزه ویژه خلاقیت
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می شود به آقایان آرام ساعد پناه و آزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش «آینه زندگی »

 

بهترین اجرا
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر در سال آینده تقدیم می شود به آقای پژمان شاه‌وردی سرپرست گروه نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

هیأت داوران
فاتح بادپروا – محمد زوار بی ریا- ابوذر چهل امیرانی- مهدی حبیبی- فاطمه رادمنش- حامد زارعان- امیرحسین شفیعی- پیام عزیزی- محمد هادی عطایی- کاوه مهدوی

آراء هیأت داوران مسابقه بین الملل سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

بهترین موسیقی/طراحی صدا
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان والنتاین دایننس و جرون ویتس برای طراحی صدا نمایش دهن گنده از بلژیک تعلق می‌گیرد.

 

بهترین طراحی لباس
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم ندا نصر برای طراحی لباس نمایش فهرست مردگان از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین طراحی صحنه
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای اشکان خیل‌نژاد برای طراحی صحنه نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین بازیگر زن
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم کاتیا بورکله برای بازی در نمایش هملت از آلمان تعلق می‌گیرد.

 

بهترین بازیگر مرد
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مرتضی اسماعیل کاشی برای بازی در نمایش مفیستو از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین نمایشنامه
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مهدی ضیاءچمنی برای نگارش نمایشنامه حذفیات از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین کارگردانی
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای اشکان خیل‌نژاد برای کارگردنی نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین نمایش‌ها (بدون اولویت)
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان بهترین نمایش بخش مسابقه بین‌الملل به گروه نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان بهترین نمایش بخش مسابقه بین‌الملل به گروه نمایش ملانکولی (مالیخولیای اژدهایان) از فرانسه تعلق می‌گیرد.

 

تقدیر ویژه
– هیئت داوران به خاظر دراماتورژی نمایش «مفیستو»تقدیر ویژه خود به همراه جایزه نقدی به آقای مسعود دلخواه از ایران اهدا می کند.

 

هیأت داوران:
بهزاد قادری سُهی – فاطمه معتمد آریا- لمان ایلماز- نیکلاس هلبلینگ- لوسیا ون هترن

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر ایران (ب) سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

الف) موسیقی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به میلاد قنبری برای موسیقی نمایش «پیانیستولوژی»

 

ب) گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

ج) طراحی صحنه
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به آقای شهاب افتخاری برای طراحی صحنه نمایش «پیانیستولوژی»

 

د) طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

هـ) بازیگری مرد
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به هریک از بازیگران زیر تقدیم میشود:
– هوتن شکیبا برای بازی در نمایش «صد در صد»
– سعید بادینی برای بازی در نمایش «آیفون»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به هریک از آقایان مهران امام بخش برای بازی در نمایش «ماراساد» و علی ملاحی محمد برای بازی در نمایش «اعداد در بیابان»

 

و) بازیگری زن
تقدیر:
– هیأت داوران در این بخش از گروه بازیگران نمایش «شلتر»تقدیر ویژه به عمل میآورد.
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به خانم مهسا غفوریان برای بازی در نمایش «پیانیستولوژی»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به خانم ستاره پسیانی برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

ز) نمایشنامه نویسی
تقدیر:
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به کیوان سررشته و لیلا حکمت نیا برای نگارش نمایشنامه «مانوس»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به ساناز بیان برای نگارش نمایشنامه «شلتر»

 

ح) کارگردانی
تقدیر:
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «پیانیستولوژی»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به امین میری برای کارگردانی نمایش «شلتر»

 

ط) جایزه ویژه:
۱- هیأت داوران جایزه این بخش را شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به گروه نمایش «شلتر» به کارگردانی امین میری از تهران تقدیم مینماید.
۲- هیأت داوران جایزه این بخش را شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به گروه نمایش «پیانیستولوژی» به کارگردانی محمد نیازی از مشهد تقدیم مینماید.

هیأت داوران:
حسین مسافر آستانه – منصور براهیمی – شیوا مسعودی

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر ایران (الف) سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

الف) موسیقی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به آنکیدو دارش و باران احصایی برای موسیقی نمایش «آکواریوم»

 

ب) گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

ج) طراحی صحنه
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به سعید حسنلو برای طراحی صحنه نمایش «و چند داستان دیگر»

 

د) طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

هـ) بازیگری مرد:
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به بهنام شرفی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»

 

و) بازیگری زن:
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به معصومه کریمی برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»

 

ز) نمایشنامه نویسی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به علیرضا نادری برای نگارش نمایشنامه «کوکوی کبوتران حرم»

 

ح) کارگردانی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به پیام لاریان برای کارگردانی نمایش «و چند داستان دیگر»

 

ط) جایزه ویژه:
۱- هیأت داوران به منظور ارج نهادن به امر پرداختن به یکی از مضامین مغفول مانده اجتماعی و تحقیق و پژوهش دقیق در آن راستا از نمایش «آبی مایل به صورتی» با اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر به عمل میآورد.
۲- هیأت داوران به خاطر تلاش صادقانه گروهی در راستای به کارگیری ظرفیتهای بالقوه صحنه نمایش به دور از آرایههای غیرضروری با اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی از گروه نمایش «و چند داستان دیگر» تقدیر مینماید.

 

پیشنهاد هیأت داوران:
هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به هریک از کارگردانان زیر از ایشان تقدیر میکند:
۱- آرش عباسی برای کارگردانی نمایش «آناکارنینا»
۲- سیامک احصایی برای کارگردانی نمایش «آکواریوم»
هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از هریک از بازیگران زیر تقدیر مینماید:
۱- معصومه رحمانی برای بازی در نمایش «آناکارنینا»
۲- فرزین محدث برای بازی در نمایش «شب دشنههای بلند»
۳- حسین محب اهری برای بازی در نمایش «خسیس»

 

هیأت داوران:
قربان صابر – نادر برهانی مرند – محسن علیخانی

معرفی کاندیداهای بخش‌های مسابقه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

کاندیداهای بخش‌های مختلف مسابقه در سی‌وششمین جشواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی جشنواره این کاندیداها در چهار بخش مسابقه بین‌الملل، مسابقه ایران الف، مسابقه ایران ب و مسابقه خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی و مسابقه اجرا در مکان‌های نامتعارف) با هم به رقابت خواهند پرداخت.

▫️برندگان بخش‌های مختلف مسابقه امروز در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی خواهند شد. این مراسم ساعت ۳۰/۱۸ دقیقه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

 

مسابقه بین‌الملل

نمایشنامه‌نویسی
۱. وحید محمدی و سینا شفیعی برای نمایشنامه «دریازدگی» از ایران-کرج
۲. مهدی ضیاء چمنی برای نمایشنامه «حذفیات» از ایران-مشهد

 

کارگردانی
۱. کریستوفر روپینگ برای نمایش «هملت» از آلمان
۲. اشکان خیل‌نژاد برای نمایش «پسران تاریخ» از ایران- تهران
۳. رضا ثروتی برای نمایش «فهرست مردگان» از ایران- تهران

 

بازیگری مرد
۱. والنتاین دایننس برای نمایش «دهن گنده» از بلژیک
۲. مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران
۳. هوتن شکیبا برای نمایش «اولیور توئیست» از ایران-تهران

 

بازیگری زن
۱. کاتیا بورکله، برای نمایش «هملت» از آلمان
۲. الهام کردا برای نمایش «اگه بمیری» از ایران- تهران
۳. مهسا غفوریان برای نمایش «حذفیات« از ایران- مشهد
۴. مهناز میرزایی برای نمایش «دریازدگی» از ایران-کرج

 

طراحی صحنه
۱. اشکان خیل‌نژاد برای نمایش «پسران تاریخ» از ایران- تهران
۲. آرش دادگر و رضا کرمی‌زاده برای نمایش «اسب» از ایران- تهران
۳. آتیلا پسیانی و امیر حسن دوانی برای نمایش «صد سال تنهایی» از ایران- تهران

 

طراحی لباس
۱. الهام شعبانی و آرش دادگر برای نمایش «اسب» از ایران- تهران
۲. ندا نصر برای نمایش «فهرست مردگان» از ایران- تهران
۳. استودیو زیرزمین برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران

 

موسیقی/طراحی صدا
۱. والنتاین دایننس و جرون ویتس برای نمایش «دهن گنده» از بلژیک
۲. آرمان پارسیان و محمد اسلامی برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران
۳. نوید گوهری برای نمایش «و/یا/پرو/مته» از ایران-تهران

 

 

 

مسابقه تئاتر ایران (الف)

موسیقی
۱- آنکیدو دارش و باران احصایی برای موسیقی نمایش «آکواریوم»
۲- علیسینا رضانیا برای موسیقی نمایش «هفت روز از تیر شصت»

 

گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

طراحی صحنه
۱- سعید حسنلو برای طراحی صحنه نمایش «و چند داستان دیگر»
۲- رضا صابری برای طراحی صحنه نمایش «شنا در آتش»

 

طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

بازیگری مرد
۱- بهنام شرفی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»
۲- حسین محب اهری برای بازی در نمایش «خسیس»
۳- فرزین محدث برای بازی در نمایش «شب دشنههای بلند»
۴- عامر مسافر آستانه برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»
۵- وحید شیرزاد برای بازی در نمایش «پاشا»

بازیگری زن
۵. معصومه رحمانی برای بازی در نمایش «آنا کارنینا»
۶. معصومه کریمی برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»
۷. فرزانه سهیلی برای بازی در نمایش «کوکوی کبوتران حرم»
۸. عاطفه رضوی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»

 

کارگردانی
۱- پیام لاریان برای کارگردانی نمایش «و چند داستان دیگر»
۲- آرش عباسی برای کارگردانی نمایش «آنا کارنینا»
۳- سیامک احصایی برای کارگردانی نمایش «آکواریوم»
۴- علی شمس برای کارگردانی نمایش «شب دشنه‌های بلند»

 

نمایشنامه‌نویسی
۱. علیرضا نادری برای نگارش نمایشنامه «کوکوی کبوتران حرم»
۲. آرش عباسی برای نگارش نمایشنامه «آناکارنینا»
۳. پیام لاریان برای نگارش نمایشنامه «و چند داستان دیگر»

 

مسابقه تئاتر ایران (ب)

 

موسیقی
۳- محمدرضا جدیدی برای موسیقی نمایش «نفر دوم»
۴- آرمین خیردان برای موسیقی نمایش «ماراساد»
۵- حسین غلامپور برای موسیقی نمایش «اعداد در بیابان»
۶- بامداد افشار برای موسیقی نمایش «صد در صد»
۷- میلاد قنبری برای موسیقی نمایش «پیانیستولوژی»

 

گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

طراحی صحنه
۳- مهران محمودزاده برای طراحی صحنه نمایش «اعداد در بیابان»
۴- امیربهاور اکبرپور برای طراحی صحنه نمایش «یک به علاوه دو»
۵- حسین خدایی و اکبر صادقی برای طراحی صحنه نمایش «خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد»
۶- مصطفی مرادیان برای طراحی صحنه نمایش «شرقی غمگین»
۷- مرتضی اسماعیل کاشی برای طراحی صحنه نمایش «صد در صد»
۸- شهاب افتخاری برای طراحی صحنه نمایش «پیانیستولوژی»

 

طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

بازیگری مرد
۶- مهران امام بخش و بهنام دارابی برای بازی در نمایش «ماراساد»
۷- احسان کرمی و حمیدرضا محمدی برای بازی در نمایش «مانوس»
۸- میثم مجاوری برای بازی در نمایش «۱۹۸۷»
۹- علی ملاحی محمد برای بازی در نمایش «اعداد در بیابان»

۱۰- سعید بادینی برای بازی در نمایش «آیفون».
۱۱- هوتن شکیبا برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

بازیگری زن
۱- ستاره اسکندری برای بازی در نمایش «نفر دوم»
۲- الهام شعبانی برای بازی در نمایش «قند خون»
۳- پریسا صدایی آذر برای بازی در نمایش «و خداوند در یک مرد دو قلب قرار نداد»
۴- مهسا غفوریان برای بازی در نمایش «پیانیستولوژی»
۵- ستاره پسیانی برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

نمایشنامه نویسی
۱- کیوان سررشته و لیلا حکمت نیا برای نگارش نمایشنامه «مانوس»
۲- محمد شجاعی برای نگارش نمایشنامه «۱۹۸۷»
۳- ساناز بیان برای نگارش نمایشنامه «شلتر»
۴- ابراهیم پشت کوهی برای نگارش نمایشنامه «اعداد در بیابان»

 

کارگردانی
۵- امیربهاور اکبرپور برای کارگردانی نمایش «یک به علاوه دو»
۶- ایمان اسکندری برای کارگردانی نمایش «ماراساد»
۷- مرتضی اسماعیل کاشی برای کارگردانی نمایش «صد در صد»
۸- امین میری برای کارگردانی نمایش «شلتر»
۹- محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «پیانیستولوژی»

 

بخش خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی)

ایده و کارگردانی
۱. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۲. نگار نادری و آرزو علی پور برای نمایش «گیلدخت»
۳. عبید رستمی برای نمایش «داد درد دارد»
۴. مختار محمدی برای نمایش «تندیسی برای شهر»
۵. پژمان شاه‌وردی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بازیگری
۱. پریسا قلی پور برای نمایش «داد درد دارد»
۲. متین زاوشی برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۳. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. گروه بازیگران نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. امیر حامد برای نمایش «تر،خشک، تفکیک»
۶. مصطفی کولیوندی برای نمایش «ویروس»
۷. سعید رحیمی برای نمایش «فرار از زندان»

 

فضاسازی
۱. رضا ثلاثی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۲. امیر امینی و مجتبی خلیلی برای نمایش «گیلدخت»
۳. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. مصطفی داوطلب نظام و محمود فلاحی برای نمایش «بوکس»
۵. بهار لطافتیان برای نمایش «داد درد دارد»

 

خلاقیت
۱. آرام ساعد پناه وآزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش «آینه زندگی»
۲. امیر امینی و مجتبی خلیلی برای طراحی صحنه نمایش «گیلدخت»
۳. کوروش معینی فرد برای طراحی گریم نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۴. میثم کردی و شکوفه شاه‌وردی برای طراحی لباس نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. هیام احمدی برای طراحی بروشور نمایش «صادره از اروند (خین)»

 

اجرای برگزیده
۱. گروه نمایش «ویروس»
۲. گروه نمایش «داد درد دارد»
۳. گروه نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. گروه نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. گروه نمایش «گیلدخت»

 

مسابقه خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف)

ایده
۱. نسیم احمدپور برای اجرای «هجوم به تفسیر»
۲. پویان باقرزاده برای اجرای «بعد از اتفاق»
۳. سعید بهنام برای اجرای «طلوع آفتاب ساعت ۱۴/۷ دقیقه»

 

بازیگر/اجراگر
۱. سعید بهنام برای اجرای «آن ریسمان گسسته»
۲. آوا درویشی برای اجرای «نرگس»
۳. پرستو قربانی برای اجرای «نرگس»
۴. امین اسفندیاری برای اجرای «بعد از اتفاق»

 

اجرای برگزیده بین الملل بخش خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
۱. اجرای «مرگ قطعی است» کاری از آیر کلر از آلمان
۲. اجرای «ریموت تهران» کاری از کمپانی ریمینی پروتکل از آلمان
۳. اجرای «مناظر مجرم» کاری از دیریس ورهوفن از هلند

 

اجرای برگزیده ایرانی بخش خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
۱. اجرای «نرگس» به کارگردانی حسین توازنی‌زاده
۲. اجرای «بعد از اتفاق» به کارگردانی پویان باقرزاده
۳. اجرای «هجوم به تفسیر» به کارگردانی نسیم احمدپور
۴. اجرای «آن ریسمان گسسته» به کارگردانی نسیم ریاضی

خانه دا
  • میدان فاطمی ابتدای خیابان گمنام خیابان جهانمهر کوچه ۶/۱ پلاک ۶۶
  • 88016074
  • 09123482386
  • -
  • info@dahouse.ir
  • t.me/dahouse