با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

نوشته های دسته بندی : جشنواره و فستیوال

فراخوانِ جشنواره موندا

 موندا

فراخوانِ
“سومین جشنواره‌ی سراسری هنرهای اجرایی_ نمایشی موندا”

خانه نمایش دا سومین دوره‌ی جشنواره‌ی سراسری هنرهای اجرایی_نمایشی موندا را به منظور ارزیابی و حمایت از اجراهای خلاق هنرمندان جوان سراسر کشور در
خانه نمایش دا، پلاتو اجرای تئاتر شهر، عمارت نوفل لوشاتو و تماشاخانه‌ی شانو در دو بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای و بخش ویژه‌ی دا در شهریور ماه ۹۷ برگزار می‌کند.

🎭 بخش مسابقه‌ی تئاتر صحنه‌ای:

شرایط و ضوابط :

☑ دبیرخانه جشنواره در این بخش فقط پذیرای آثاری‌ست که حداکثر دارای سه بازیگر باشند. بنابراین نمایشی که بیش از سه بازیگر روی صحنه داشته باشد بازبینی نمی‌شود.
(بدیهی‌ست الزامی به استفاده از کلام نیست و محدودیتی از نظر سبک و شکل و شیوه‌ی اجرا وجود ندارد)
☑ موضوع جشنواره آزاد است.
☑ آثار پذیرفته شده در بخش مسابقه حضور خواهند داشت.
☑ بازبینی تمام گروه‌های شهرستانی و تهرانی فقط از طریق مشاهده‌ی فیلمِ کامل اجرا صورت می‌گیرد.

☑آثار متقاضی می‌توانند پیش از این در جشنواره‌های دیگری نیز شرکت کرده باشند.

اولویت انتخاب:

☑ کیفیت هنری مهم‌ترین ملاک انتخاب هیات بازبین خواهد بود.
☑ آثار تجربه گرا و خلاق.
☑ آثاری که دکور سبک و زمان کمتری دارند.

جوایز :

☑ تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نفرات اول در بخش نویسندگی، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد
و
لوح تقدیر و جایزه نقدی به نفرات دوم در بخش نویسندگی، کارگردانی، بازیگری زن ، بازیگری مرد
اهدا می‌شود.

☑ حداکثر سه نمایش برگزیده هیات داوران با حمایت خانه نمایش دا اجرای عموم می‌شوند.

💧 بخش ویژه‌ی دا:

شرایط و ضوابط:
☑ این بخش مختص آثاری‌ست که گستره‌ی وسیع تری را در حوزه‌ی اجرا نسبت به تئاتر مرسوم در بر می‌گیرد.
و اجراهای بینارشته ای ، هنر جدید و زبان نو در هنرهای نمایشی (پرفورمنس آرت، هپنینگ، اجرای آلترناتیو، تئاتر کاربردی و…) را شامل می‌شود.
☑ در این بخش هیچ محدودیتی به لحاظ تعداد اجراگرها وجود ندارد.
☑ بازبینی تمامی آثار از طریق مشاهده فیلم کامل اجرا صورت می‌گیرد.
☑دبیرخانه جشنواره محدودیتی به لحاظ موضوع و مفهوم قائل نمی‌شود.
☑ تمام‌ آثار راه ‌یافته در این بخش در خانه نمایش دا اجرا خواهند شد.
☑آثار متقاضی می‌توانند پیش از این در جشنواره‌های دیگری نیز شرکت کرده باشند.
☑این بخش غیر رقابتی است اما با نظر شورای هنری جشنواره از چند اثر برتر برای اجرای عمومی حمایت می‌شود.

اولویت انتخاب:

☑ کیفیت هنری مهم‌ترین ملاک انتخاب هیات بازبین خواهد بود.
☑ آثار خلاق و ترکیبی
☑ با توجه به اینکه آثار این بخش در خانه نمایش دا اجر می‌شوند، اثری که منطبق با فضای خاص این مجموعه باشد در اولیت قرار می‌گیرد.
☑ همچنین دبیرخانه جشنواره در این بخش از آثاری که در آن به عنصر حیاتی آب می‌پردازد استقبال می‌کند.

🎭💧 همچنین امکان شرکت در هر دو بخش جشنواره امکان پذیر است.

گاهشمار جشنواره:
☑ انتشار فراخوان ۱۲ تیر ۹۷
☑ آخرین مهلت ثبت نام و دریافت آثار
۲۰ مرداد ۹۷
☑ اعلام نتایج بازبینی ۳۱ مرداد ۹۷
☑ برگزاری جشنواره ۱۳ الی ۱۸ شهریور ۹۷

نحوه‌ی ثبت نام :

☑ ثبت نام فقط از طریق مراجعه به سایت “خانه نمایش دا” به آدرس
‏dahouse.ir
امکان پذیر است.

☑ پس از تکمیل فرم ثبت نام در سایت خانه نمایش دا و پرداخت اینترنتی هزینه ثبت نام و دریافت تاییدیه از سایت، متقاضی محترم حداکثر تا تاریخ ۲۰ مرداد ۹۷ مهلت دارد ۴ حلقه لوح فشرده فیلم اثر خود را به دبیرخانه جشنواره ارائه دهد.
آدرس: تهران، میدان فاطمی، ابتدای خیابان شهید گمنام، خیابان جهان مهر، پلاک ۲۶ خانه نمایش دا.
کدپستی ۱۴۳۱۶-۴۳۵۵۳
موبایل (تماس های ضروری)
۰۹۳۸۷۲۹۹۵۴۳
تلفن دبیرخانه (خانه نمایش دا)
۸۸۰۱۶۰۷۴

فراخوان تعامل

اجتماع انسانی رویکرد تعامل وگفتگو را در زندگی خویش اگر پیش گیرد اتفاقات شایان ذکر مثبتی درچرخه ی کائنات خواهد افتاد.بدین منظورازتمامی علاقه مندان،هنرمندان،طراحان ،کارگردانان،دانشجویان و…حرکت وبدن دعوت می شودتا باارائه ی اطلاعات گروهی خود ،ما را درآغاز وبرگزاری وتداوم تعامل یاری رسانند.

در جلسات تعامل برنامه ریزی مدونی انجام می پذیرد.این فراخوان به میزبانی خانه نمایش دا و به همت دبیرخانه جشنواره حرکت وبدن دایره سالانه اعلام گردیده است.

متقاضیان می توانند از طریق:

theaterda@gmail.com ایمیل
dahouse.ir سایت
۰۹۱۲۷۶۴۲۹۴۰ شماره تلفن

آمادگی خودرااعلام نمایند.

ادامه مطلب

دگردیسی
رویداد موسیقی الکترونیک و امبینت (دگردیسی اصوات) شماره سوم

هه کا موزیک و مجموعه رویدادهای الکترونیک تکامل تقدیم می کند:

 

زمان ۱۳ الی ۱۵ اردیبهشت

ادامه مطلب

جوایز هیأت داوران مسابقه خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف) سی و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

ایده برتر
– با تشکر از نسیم احمدپور برای ایده اجرای «هجوم به تفسیر»، هیئت داوران؛ دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال را تقدیم می‌کند به آقای سعید بهنام برای اجرای «طلوع آفتاب ساعت ۱۴/۷ دقیقه»

 

بازیگر/اجراگر

– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال به طور مشترک تقدیم می شود به آوا درویشی و پرستو قربانی برای بازی در اجرای «نرگس»

 

اجرای برگزیده بخش بین الملل خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف)
– با تشکر از حضور ارزشمند گروه ریمینی پروتکل در تهران با اجرای ریموت –تهران، هیئت داوران دیپلم افتخار، تندیس جشنواره را به نمایش برگزیده بین المللی بخش خارج از صحنه تقدیم می‌کند به دیریس ورهوفن برای اجرای «مناظر مجرم»

 

اجرای برگزیده بخش ایرانی خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
– با تشکر از پویان باقرزاده برای اجرای «بعد از اتفاق»، هیئت داوران؛ دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر در سال آینده را به نمایش برگزیده ایرانی بخش خارج از صحنه تقدیم می‌کند به حسین توازنی‌زاده برای اجرای «نرگس»

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر خیابانی سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

بهترین بازیگری
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم می شود به گروه بازیگران نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بهترین ایده و کارگردانی
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می شود به آقای پژمان شاه‌وردی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بهترین فضاسازی
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می‌شود به آقای رضا ثلاثی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

جایزه ویژه خلاقیت
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم می شود به آقایان آرام ساعد پناه و آزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش «آینه زندگی »

 

بهترین اجرا
– لوح تقدیر، تندیس جشنواره و حمایت از تولید اثر در سال آینده تقدیم می شود به آقای پژمان شاه‌وردی سرپرست گروه نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

هیأت داوران
فاتح بادپروا – محمد زوار بی ریا- ابوذر چهل امیرانی- مهدی حبیبی- فاطمه رادمنش- حامد زارعان- امیرحسین شفیعی- پیام عزیزی- محمد هادی عطایی- کاوه مهدوی

آراء هیأت داوران مسابقه بین الملل سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

بهترین موسیقی/طراحی صدا
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان والنتاین دایننس و جرون ویتس برای طراحی صدا نمایش دهن گنده از بلژیک تعلق می‌گیرد.

 

بهترین طراحی لباس
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم ندا نصر برای طراحی لباس نمایش فهرست مردگان از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین طراحی صحنه
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای اشکان خیل‌نژاد برای طراحی صحنه نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین بازیگر زن
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم کاتیا بورکله برای بازی در نمایش هملت از آلمان تعلق می‌گیرد.

 

بهترین بازیگر مرد
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مرتضی اسماعیل کاشی برای بازی در نمایش مفیستو از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین نمایشنامه
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مهدی ضیاءچمنی برای نگارش نمایشنامه حذفیات از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین کارگردانی
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای اشکان خیل‌نژاد برای کارگردنی نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.

 

بهترین نمایش‌ها (بدون اولویت)
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان بهترین نمایش بخش مسابقه بین‌الملل به گروه نمایش پسران تاریخ از ایران تعلق می‌گیرد.
– لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان بهترین نمایش بخش مسابقه بین‌الملل به گروه نمایش ملانکولی (مالیخولیای اژدهایان) از فرانسه تعلق می‌گیرد.

 

تقدیر ویژه
– هیئت داوران به خاظر دراماتورژی نمایش «مفیستو»تقدیر ویژه خود به همراه جایزه نقدی به آقای مسعود دلخواه از ایران اهدا می کند.

 

هیأت داوران:
بهزاد قادری سُهی – فاطمه معتمد آریا- لمان ایلماز- نیکلاس هلبلینگ- لوسیا ون هترن

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر ایران (ب) سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

الف) موسیقی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به میلاد قنبری برای موسیقی نمایش «پیانیستولوژی»

 

ب) گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

ج) طراحی صحنه
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به آقای شهاب افتخاری برای طراحی صحنه نمایش «پیانیستولوژی»

 

د) طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

هـ) بازیگری مرد
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی به هریک از بازیگران زیر تقدیم میشود:
– هوتن شکیبا برای بازی در نمایش «صد در صد»
– سعید بادینی برای بازی در نمایش «آیفون»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به هریک از آقایان مهران امام بخش برای بازی در نمایش «ماراساد» و علی ملاحی محمد برای بازی در نمایش «اعداد در بیابان»

 

و) بازیگری زن
تقدیر:
– هیأت داوران در این بخش از گروه بازیگران نمایش «شلتر»تقدیر ویژه به عمل میآورد.
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به خانم مهسا غفوریان برای بازی در نمایش «پیانیستولوژی»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به خانم ستاره پسیانی برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

ز) نمایشنامه نویسی
تقدیر:
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به کیوان سررشته و لیلا حکمت نیا برای نگارش نمایشنامه «مانوس»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به ساناز بیان برای نگارش نمایشنامه «شلتر»

 

ح) کارگردانی
تقدیر:
– لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم میشود به محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «پیانیستولوژی»
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به امین میری برای کارگردانی نمایش «شلتر»

 

ط) جایزه ویژه:
۱- هیأت داوران جایزه این بخش را شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به گروه نمایش «شلتر» به کارگردانی امین میری از تهران تقدیم مینماید.
۲- هیأت داوران جایزه این بخش را شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به گروه نمایش «پیانیستولوژی» به کارگردانی محمد نیازی از مشهد تقدیم مینماید.

هیأت داوران:
حسین مسافر آستانه – منصور براهیمی – شیوا مسعودی

آراء هیأت داوران مسابقه تئاتر ایران (الف) سی وششمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر- ۱۳۹۶

الف) موسیقی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به آنکیدو دارش و باران احصایی برای موسیقی نمایش «آکواریوم»

 

ب) گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

ج) طراحی صحنه
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به سعید حسنلو برای طراحی صحنه نمایش «و چند داستان دیگر»

 

د) طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

هـ) بازیگری مرد:
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به بهنام شرفی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»

 

و) بازیگری زن:
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به معصومه کریمی برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»

 

ز) نمایشنامه نویسی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به علیرضا نادری برای نگارش نمایشنامه «کوکوی کبوتران حرم»

 

ح) کارگردانی
برگزیده :
– دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیم میشود به پیام لاریان برای کارگردانی نمایش «و چند داستان دیگر»

 

ط) جایزه ویژه:
۱- هیأت داوران به منظور ارج نهادن به امر پرداختن به یکی از مضامین مغفول مانده اجتماعی و تحقیق و پژوهش دقیق در آن راستا از نمایش «آبی مایل به صورتی» با اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر به عمل میآورد.
۲- هیأت داوران به خاطر تلاش صادقانه گروهی در راستای به کارگیری ظرفیتهای بالقوه صحنه نمایش به دور از آرایههای غیرضروری با اهداء دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی از گروه نمایش «و چند داستان دیگر» تقدیر مینماید.

 

پیشنهاد هیأت داوران:
هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی به هریک از کارگردانان زیر از ایشان تقدیر میکند:
۱- آرش عباسی برای کارگردانی نمایش «آناکارنینا»
۲- سیامک احصایی برای کارگردانی نمایش «آکواریوم»
هیأت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از هریک از بازیگران زیر تقدیر مینماید:
۱- معصومه رحمانی برای بازی در نمایش «آناکارنینا»
۲- فرزین محدث برای بازی در نمایش «شب دشنههای بلند»
۳- حسین محب اهری برای بازی در نمایش «خسیس»

 

هیأت داوران:
قربان صابر – نادر برهانی مرند – محسن علیخانی

معرفی کاندیداهای بخش‌های مسابقه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

کاندیداهای بخش‌های مختلف مسابقه در سی‌وششمین جشواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش روابط عمومی جشنواره این کاندیداها در چهار بخش مسابقه بین‌الملل، مسابقه ایران الف، مسابقه ایران ب و مسابقه خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی و مسابقه اجرا در مکان‌های نامتعارف) با هم به رقابت خواهند پرداخت.

▫️برندگان بخش‌های مختلف مسابقه امروز در مراسم اختتامیه جشنواره معرفی خواهند شد. این مراسم ساعت ۳۰/۱۸ دقیقه در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

 

مسابقه بین‌الملل

نمایشنامه‌نویسی
۱. وحید محمدی و سینا شفیعی برای نمایشنامه «دریازدگی» از ایران-کرج
۲. مهدی ضیاء چمنی برای نمایشنامه «حذفیات» از ایران-مشهد

 

کارگردانی
۱. کریستوفر روپینگ برای نمایش «هملت» از آلمان
۲. اشکان خیل‌نژاد برای نمایش «پسران تاریخ» از ایران- تهران
۳. رضا ثروتی برای نمایش «فهرست مردگان» از ایران- تهران

 

بازیگری مرد
۱. والنتاین دایننس برای نمایش «دهن گنده» از بلژیک
۲. مرتضی اسماعیل کاشی برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران
۳. هوتن شکیبا برای نمایش «اولیور توئیست» از ایران-تهران

 

بازیگری زن
۱. کاتیا بورکله، برای نمایش «هملت» از آلمان
۲. الهام کردا برای نمایش «اگه بمیری» از ایران- تهران
۳. مهسا غفوریان برای نمایش «حذفیات« از ایران- مشهد
۴. مهناز میرزایی برای نمایش «دریازدگی» از ایران-کرج

 

طراحی صحنه
۱. اشکان خیل‌نژاد برای نمایش «پسران تاریخ» از ایران- تهران
۲. آرش دادگر و رضا کرمی‌زاده برای نمایش «اسب» از ایران- تهران
۳. آتیلا پسیانی و امیر حسن دوانی برای نمایش «صد سال تنهایی» از ایران- تهران

 

طراحی لباس
۱. الهام شعبانی و آرش دادگر برای نمایش «اسب» از ایران- تهران
۲. ندا نصر برای نمایش «فهرست مردگان» از ایران- تهران
۳. استودیو زیرزمین برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران

 

موسیقی/طراحی صدا
۱. والنتاین دایننس و جرون ویتس برای نمایش «دهن گنده» از بلژیک
۲. آرمان پارسیان و محمد اسلامی برای نمایش «مفیستو» از ایران-تهران
۳. نوید گوهری برای نمایش «و/یا/پرو/مته» از ایران-تهران

 

 

 

مسابقه تئاتر ایران (الف)

موسیقی
۱- آنکیدو دارش و باران احصایی برای موسیقی نمایش «آکواریوم»
۲- علیسینا رضانیا برای موسیقی نمایش «هفت روز از تیر شصت»

 

گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

طراحی صحنه
۱- سعید حسنلو برای طراحی صحنه نمایش «و چند داستان دیگر»
۲- رضا صابری برای طراحی صحنه نمایش «شنا در آتش»

 

طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

بازیگری مرد
۱- بهنام شرفی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»
۲- حسین محب اهری برای بازی در نمایش «خسیس»
۳- فرزین محدث برای بازی در نمایش «شب دشنههای بلند»
۴- عامر مسافر آستانه برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»
۵- وحید شیرزاد برای بازی در نمایش «پاشا»

بازیگری زن
۵. معصومه رحمانی برای بازی در نمایش «آنا کارنینا»
۶. معصومه کریمی برای بازی در نمایش «و چند داستان دیگر»
۷. فرزانه سهیلی برای بازی در نمایش «کوکوی کبوتران حرم»
۸. عاطفه رضوی برای بازی در نمایش «آبی مایل به صورتی»

 

کارگردانی
۱- پیام لاریان برای کارگردانی نمایش «و چند داستان دیگر»
۲- آرش عباسی برای کارگردانی نمایش «آنا کارنینا»
۳- سیامک احصایی برای کارگردانی نمایش «آکواریوم»
۴- علی شمس برای کارگردانی نمایش «شب دشنه‌های بلند»

 

نمایشنامه‌نویسی
۱. علیرضا نادری برای نگارش نمایشنامه «کوکوی کبوتران حرم»
۲. آرش عباسی برای نگارش نمایشنامه «آناکارنینا»
۳. پیام لاریان برای نگارش نمایشنامه «و چند داستان دیگر»

 

مسابقه تئاتر ایران (ب)

 

موسیقی
۳- محمدرضا جدیدی برای موسیقی نمایش «نفر دوم»
۴- آرمین خیردان برای موسیقی نمایش «ماراساد»
۵- حسین غلامپور برای موسیقی نمایش «اعداد در بیابان»
۶- بامداد افشار برای موسیقی نمایش «صد در صد»
۷- میلاد قنبری برای موسیقی نمایش «پیانیستولوژی»

 

گریم
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

طراحی صحنه
۳- مهران محمودزاده برای طراحی صحنه نمایش «اعداد در بیابان»
۴- امیربهاور اکبرپور برای طراحی صحنه نمایش «یک به علاوه دو»
۵- حسین خدایی و اکبر صادقی برای طراحی صحنه نمایش «خداوند درون یک مرد دو قلب قرار نداد»
۶- مصطفی مرادیان برای طراحی صحنه نمایش «شرقی غمگین»
۷- مرتضی اسماعیل کاشی برای طراحی صحنه نمایش «صد در صد»
۸- شهاب افتخاری برای طراحی صحنه نمایش «پیانیستولوژی»

 

طراحی لباس
– هیأت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

بازیگری مرد
۶- مهران امام بخش و بهنام دارابی برای بازی در نمایش «ماراساد»
۷- احسان کرمی و حمیدرضا محمدی برای بازی در نمایش «مانوس»
۸- میثم مجاوری برای بازی در نمایش «۱۹۸۷»
۹- علی ملاحی محمد برای بازی در نمایش «اعداد در بیابان»

۱۰- سعید بادینی برای بازی در نمایش «آیفون».
۱۱- هوتن شکیبا برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

بازیگری زن
۱- ستاره اسکندری برای بازی در نمایش «نفر دوم»
۲- الهام شعبانی برای بازی در نمایش «قند خون»
۳- پریسا صدایی آذر برای بازی در نمایش «و خداوند در یک مرد دو قلب قرار نداد»
۴- مهسا غفوریان برای بازی در نمایش «پیانیستولوژی»
۵- ستاره پسیانی برای بازی در نمایش «صد در صد»

 

نمایشنامه نویسی
۱- کیوان سررشته و لیلا حکمت نیا برای نگارش نمایشنامه «مانوس»
۲- محمد شجاعی برای نگارش نمایشنامه «۱۹۸۷»
۳- ساناز بیان برای نگارش نمایشنامه «شلتر»
۴- ابراهیم پشت کوهی برای نگارش نمایشنامه «اعداد در بیابان»

 

کارگردانی
۵- امیربهاور اکبرپور برای کارگردانی نمایش «یک به علاوه دو»
۶- ایمان اسکندری برای کارگردانی نمایش «ماراساد»
۷- مرتضی اسماعیل کاشی برای کارگردانی نمایش «صد در صد»
۸- امین میری برای کارگردانی نمایش «شلتر»
۹- محمد نیازی برای کارگردانی نمایش «پیانیستولوژی»

 

بخش خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی)

ایده و کارگردانی
۱. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۲. نگار نادری و آرزو علی پور برای نمایش «گیلدخت»
۳. عبید رستمی برای نمایش «داد درد دارد»
۴. مختار محمدی برای نمایش «تندیسی برای شهر»
۵. پژمان شاه‌وردی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»

 

بازیگری
۱. پریسا قلی پور برای نمایش «داد درد دارد»
۲. متین زاوشی برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۳. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. گروه بازیگران نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. امیر حامد برای نمایش «تر،خشک، تفکیک»
۶. مصطفی کولیوندی برای نمایش «ویروس»
۷. سعید رحیمی برای نمایش «فرار از زندان»

 

فضاسازی
۱. رضا ثلاثی برای نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۲. امیر امینی و مجتبی خلیلی برای نمایش «گیلدخت»
۳. امیر رجب پور برای نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. مصطفی داوطلب نظام و محمود فلاحی برای نمایش «بوکس»
۵. بهار لطافتیان برای نمایش «داد درد دارد»

 

خلاقیت
۱. آرام ساعد پناه وآزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش «آینه زندگی»
۲. امیر امینی و مجتبی خلیلی برای طراحی صحنه نمایش «گیلدخت»
۳. کوروش معینی فرد برای طراحی گریم نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۴. میثم کردی و شکوفه شاه‌وردی برای طراحی لباس نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. هیام احمدی برای طراحی بروشور نمایش «صادره از اروند (خین)»

 

اجرای برگزیده
۱. گروه نمایش «ویروس»
۲. گروه نمایش «داد درد دارد»
۳. گروه نمایش «یک سوءتفاهم کوچک»
۴. گروه نمایش «تولیدی لیلی و مجنون»
۵. گروه نمایش «گیلدخت»

 

مسابقه خارج از صحنه(مکان‌های نامتعارف)

ایده
۱. نسیم احمدپور برای اجرای «هجوم به تفسیر»
۲. پویان باقرزاده برای اجرای «بعد از اتفاق»
۳. سعید بهنام برای اجرای «طلوع آفتاب ساعت ۱۴/۷ دقیقه»

 

بازیگر/اجراگر
۱. سعید بهنام برای اجرای «آن ریسمان گسسته»
۲. آوا درویشی برای اجرای «نرگس»
۳. پرستو قربانی برای اجرای «نرگس»
۴. امین اسفندیاری برای اجرای «بعد از اتفاق»

 

اجرای برگزیده بین الملل بخش خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
۱. اجرای «مرگ قطعی است» کاری از آیر کلر از آلمان
۲. اجرای «ریموت تهران» کاری از کمپانی ریمینی پروتکل از آلمان
۳. اجرای «مناظر مجرم» کاری از دیریس ورهوفن از هلند

 

اجرای برگزیده ایرانی بخش خارج از صحنه (مکان‌های نامتعارف)
۱. اجرای «نرگس» به کارگردانی حسین توازنی‌زاده
۲. اجرای «بعد از اتفاق» به کارگردانی پویان باقرزاده
۳. اجرای «هجوم به تفسیر» به کارگردانی نسیم احمدپور
۴. اجرای «آن ریسمان گسسته» به کارگردانی نسیم ریاضی

مراسم اختتامیه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

حضور وزیر ارشاد در اختتامیه جشنواره تئاتر

▫️مراسم اختتامیه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، دوشنبه ۹ بهمن ساعت ١٨/٣٠ دقیقه با حضور هنرمندان، پیشکسوتان، خبرنگاران و مدیران تئاتر کشور در تالار وحدت برگزار می‌شود.

▫️به گزارش روابط عمومی جشنواره، این مراسم را که سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن حضور خواهد داشت را محمدرضا شهیدی‌فر اجرا خواهد کرد.

▫️مدیریت مراسم اختتامیه به عهده حسین مسافر آستانه است و سیامک احصایی طراحى و کارگردانى مراسم را به عهده دارد.

▫️امسال جوایز نه‌گانه جشنواره در چهار بخش مسابقه تئاتر ایران(الف)، مسابقه تئاتر ایران(ب)، مسابقه تئاتر بین‌الملل و مسابقه تئاتر خارج اهدا می‌شود.

▫️در مراسم امسال آیین بزرگداشت سه پیشکسوت فرهنگ، تئاتر و ادبیات آقایان احمد دامود، هوشنگ آزادی‌ور و جمشید خانیان نیز برگزار خواهد شد.

نقشه
خانه دا
  • میدان فاطمی ابتدای خیابان شهید گمنام خیابان جهانمهر پلاک ۲۶
  • ۰۲۱-۸۸۰۱۶۰۷۴
  • کد پستی: 1431643553
  • info@dahouse.ir
  • t.me/dahouse