دروغ خسرو، خودکشی فرهاد، جنون شیرین روی صحنه تماشاخانه دا – خبر آنلاین گزارش تصویری| نمایش «عاشقانه فرهاد»

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

دا میزبان “عاشقانه فرهاد” می شود

به گزارش ایران تئاتر نمایش موزیکال و فیزیکال “عاشقانه ی فرهاد” به کارگردانی کیا ثلاثی از ۲۵ تیر در خانه نمایش دا(آو سابق) به روی صحنه می رود.

در “عاشقانه فرهاد” بدن انسان به مثابه عروسک عمل می کند و فانتزی و متریال عروسک به بدن بازیگر اضافه می شود. شخصیت ها همچون عروسک هستند که توسط هدایتگران و گاهی توسط عروسک گردان نامرئی گردانده می شوند. کلام شکل آوازی دارد و روایت بر همین اساس شکل می گیرد. هم چنین صحنه پردازی خالی نمایش اقتباسی از فضای نمایش ژاپنی است.
در این نمایش، پردیس زارع، دنیا روحانی، سعید وفایی و کیا ثلاثی به ایفای نقش می پردازند.

“عاشقانه فرهاد” آخرین اثر از سه گانه اقتباسی داستان های کهن ایرانی است که براساس خسرو و شیرین اثر نظامی گنجوی نوشته شده.

کیا ثلالی پیش از این “عاشقانه زال” را براساس داستان زال و رودابه و  “عاشقانه فریدون” را براساس شاهنامه کارگردانی کرده بود که هدف هر سه نمایش، تمرکز بر بیان و بدن بازیگر به عنوان مبنای روایت است.
از دیگر عوامل این نمایش می توان به قاسم زارع(مشاور کارگردان)، حسین زنگنه(نویسنده و ترانه سرا)، رضا فانید(آهنگساز)، آرش رضایی،کیاثلاثی(طراحان حرکت)، عادله لطفی،نگین سمایی،فرزام زمانی، رضا فانید(نوازندگان)، یاسمن طاهری خسروشاهی(تبلیغات مجازی) و حمیدرضا آگاهی(عکاس) اشاره کرد.
“عاشقانه فرهاد” از ۲۵ تیر، هر شب به جز شنبه ها ساعت ۲۱ در خانه نمایش دا(آو سابق) واقع در میدان فاطمی، ابتدای شهید گمنام (به سمت میدان گلها) خیابان جهانمهر، پلاک ۲۶ به روی صحنه می رود.

 

لینک خبر: ایران تئاتر

مطالب مشابه:

اقتباسی آزاد از اشعار نظامی گنجوی روی صحنه تئاتر به گزارش ایسکانیوز، این نمایش که طراحی و کارگردانی آن را کیا ثلاثی بر عهده دارد، اقتباسی آزاد از داستان مشهور نظامی گنجوی است که در خلاصه آن چنین آمده...
عاشقانه‌ی فرهاد نمایش فیزیکال و موزیکال: ( عاشقانه ی فرهاد) اقتباس آزاد از داستان نظامی گنجوی؛ خسرو و شیرین دلداده ی یکدیگر میشوند،فرهاد هم با دیدن شیرین عاشق او م...
یادداشت کیا ثلاثی،کارگردان نمایش «عاشقانه فرهاد» زنجیره داستان‌های کهن کیا ثلاثی عاشقانه فرهاد ایران تئاتر:نمایش «عاشقانه فرهاد» با طراحی و کارگردانی کیا ثلاثی، سومین ا...
روایت عاشقانه فرهاد بر صحنه تماشاخانه دا – ایرنا به گزارش ایرنا از روابط عمومی نمایش، 'عاشقانه فرهاد' به طراحی و کارگردانی کیا ثلاثی اقتباسی آزاد از داستان مشهور نظامی گنجوی است که در آن داستان خسرو ...

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

خانه دا