image آشویتس زنان، بزرگ ترین انتخاب زندگی ات چه بوده؟! image شب های گیتار – دالون موسیقی

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

تصویب اساسنامه و انتخاب هیات مدیره صنف تماشاخانه ها

به گزارش ایران تئاتر و به نقل از شبستان، نخستین مجمع عمومی انجمن صنفی تماشاخانه های ایران، عصر دیروز سه شنبه سیزدهم مهرماه در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار شد. در این جلسه، مدیران شانزده تماشاخانه عضو انجمن صنفی، نماینده ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر عامل خانه تئاتر حضور داشتند.

در ابتدای این نشست، شاهین چگینی نماینده ی هیات موسس انجمن صنفی تماشاخانه های ایران، در توضیح روند ثبت این انجمن صنفی گفت: ایده ی تشکیل انجمن صنفی تماشاخانه های ایران  به پیشنهاد مهدی شفیعی، مدیر کل هنرهای نمایشی ایران شکل گرفت. شفیعی در جلسه ای که ۳۰ خرداد ۹۴ در دفتر کار خود برگزار کرد، عملا ما را برای نخستین بار گرد هم آورد و مقدمات تشکیل انجمن صنفی را فراهم کرد.

وی با تقدیر از حمایت های مدیر کل هنرهای نمایشی، ادامه داد: مدیران تماشاخانه ها، در جلسات متعدد، پیش نویس اساسنامه ی صنف را تهیه کردند که این اساسنامه با مشورت کارشناسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بارها تغییر کرد و امروز به نسخه ی نهایی رسیده است. کلیت اساسنامه مورد تایید مدیران تماشاخانه ها و وزارت کار قرار گرفته اما ممکن است در جلسه ی امروز بندهایی از اساسنامه، اصلاحیه بخورد.

مدیر تماشاخانه استاد مشایخی در دستور کار نخستین مجمع عمومی گفت: ابتدا باید هیات رئیسه ای انتخاب کنیم که بتواند رای گیری تصویب اساسنامه و انتخابات هیات مدیره را برگزار کند. شرط نامزدی برای حضور در هیات رئیسه این است که متقاضیان نباید خواهان نامزدی در هیات مدیره و یا بازرسی صنف باشند.

در ادامه ی این جلسه، نماینده ی وزارت کار توضیحاتی درباره ی انتخابات به اعضا ارائه کرد و با رای قاطع حاضران، پنج عضو هیات رییسه برای برگزاری انتخابات، برگزیده شدند. مهدی کوهیان، مهدی علی نژاد، کسری شاهینی، محمد زیگساری و لیلا مدن پور اعضای انتخابی هیات رییسه ی انجمن صنفی تماشاخانه ها بودند. وظیفه ی این هیات، برگزاری انتخابات صنف بود.

اصغر همت، مدیر عامل خانه تئاتر در این جلسه توضیحاتی درباره ی عنوان انجمن صنفی ارائه کرد و آن را دچار اشکال خواند. به گفته ی همت، عنوان تماشاخانه های مستقل یا خصوصی باید برای این انجمن صنفی انتخاب می شد، چرا که غیر از این، راه برای حضور دولتی ها در انجمن باز است و ممکن است استقلال انجمن در آینده از دست برود.

شاهین چگینی در پاسخ به همت گفت: انتخاب عنوان انجمن صنفی تماشاخانه های مستقل ایران، خواسته اولیه ی ما بود و در اولین نوبت آگهی روزنامه هم از این عبارت استفاده شد که مورد قبول وزارت کار قرار نگرفت. آنها می گویند که امکان ثبت انجمنی با پسوند خصوصی یا مستقل هرگز وجود نداشته و ندارد.

تصویب اساسنامه و برگزاری نخستین انتخابات هیات مدیره ی انجمن صنفی تماشاخانه های ایران پایان بخش این نشست بود. در انتخابات هیات مدیره ی انجمن صنفی که شش کاندیدا داشت، شاهین چگینی، خیام وقار کاشانی و داود نامور برگزیده شدند. همچنین محمود یوسفی بازرس صنف شناخته شد.

هیات مدیره ی انتخابی باید ظرف یک هفته رئیس هیات مدیره را انتخاب و معرفی کنند.

لینک خبر: ایران تئاتر

نظرات بسته شده اند

خانه دا